Kiedy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Na skutek konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek najróżniejszych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zobowiązania można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, ratalny, samochodowy oraz gotówkowy. Za sprawą konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, ale nierzadko wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla kredytobiorcy warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.