Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Co to jest mass collect? Więcej na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo niezmiernie proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest przydatne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, a więc np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych gabinetach oraz wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni wpłatę (przelew z karty, standardowy przelew albo przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie należności niż w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie na wyeliminowanie ewentualnych omyłek, jakie mogą przydarzyć się w trakcie tego procesu.

Czy opłaca się skorzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (mają ją m.in. ING Bank Śląski i PM Bank) warto rozważyć jego zastosowanie w firmie, nawet takiej, która miesięcznie obsługuje około setki faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem kontrolowanie na bieżąco wpływających należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie owocuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]