Kursy francuskiego

Język francuski i jego rola w dzisiejszym świecie

Język francuski znany jest z tego, iż od XVIII w. był popularnie stosowanym w polityce międzynarodowej, przede wszystkim w kręgach dyplomatycznych i kulturalnych. Posługiwała się nim przez wyższe, arystokratyczne, sfery. Aż do lat 70. XX w. francuski był uważany za język każdej lepiej wykształconej osoby. Również dziś, mimo dużego znaczenia języka angielskiego, francuski odgrywa znaczącą rolę.

Język francuski – słów kilka

W Europie jest on szczególnie popularny, gdyż jest jednym z języków urzędowych Wspólnot Europejskich. Poza tym jest również uznany za język urzędowy w Szwajcarii, Belgii oraz oczywiście – we Francji.

Nauka języka francuskiego – od czego zacząć?

Język francuski to język, w którym bardzo liczą się szczegóły i odpowiednio zastosowane końcówki. Dlatego jeśli jesteś w trakcie nauki tego języka przyłóż się do nauki gramatyki, która bardzo pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaka metoda nauki języka francuskiego?

Według dużego grona ludzi najlepszą metodą uczenia się języka francuskiego są kursy bezpośrednie, które pozwalają w szybki i dokładny sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność m.in. dzięki efektywności nauczania.