Kurs górski – poruszaj się bezpiecznie po szczytach całego świata

Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/, aby odnaleźć informacje o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są urzekające. Właściwie co parę dni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u podnóży słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez stosownego przygotowania porwały się na wycieczkę szlakiem o znacznej trudności. Wobec tego tym, którzy lubią góry i chcą przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka w plenerze w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, aby nabyć istotną wiedzę jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, używania czekanu, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które okazują się niezbędne w czasie różnych niebezpiecznych wypadków. Szkolenie omawia też zasady prawidłowego działania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada kilkunastoletnią praktykę jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się na łonie natury (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niewielkich grupach, które zwykle nie przekraczają pięciu- osób. Dzięki temu przyswajanie nowej wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, żeby mogli oni w pełni przyswoić sobie pełną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]