Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Skieruj się na digitalownia.pl, aby znaleźć informacje o malarstwie cyfrowym.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, bowiem te sektory rozrywki do opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z specjalistycznego oprogramowania. Mając świadomość tych realiów duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast stara się przyswoić sobie znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – bezgraniczna wolność dla twórców

Jest kilka programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż służył przede wszystkim jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, szybko został ulubionym softwarem artystów oraz game developerów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. Corel Painter, GIMP czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane akwarelami, farbami olejnymi lub gwaszem. Digital painting daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Malarstwo cyfrowe – lekcje pod okiem instruktora

W zasadzie uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby można podjąć samemu, niemniej jednak aby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać najpopularniejsze techniki wykorzystania pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, najlepiej wykupić kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i uczą one dużo więcej niż jedynie najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z autorem szkolenia.

Kontakt z nami:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]