Czego dowiesz się na kursie rysunku architektonicznego?

Co warto wiedzieć o kurs architektura?

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie ma wpływ sporo czynników – głównie fakt, że są to bardzo interesujące studia oraz perspektywa wysokiej pensji i wciągającej pracy po ich zakończeniu. Żeby dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko udowodnić się znajomość najważniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale także umiejętnością rysowania. Jeżeli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi warto przejść kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Osoby, które uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego mogą liczyć na kompleksowe przygotowanie do egzaminu na studia. Oferta jest adresowana do osób dysponujących przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć 4 godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom niezbędną wiedzę dotyczącą perspektywy i kompozycji, jak również architektonicznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. Podczas szkolenia przyszli studenci architektury pracują nad rysunkiem, a prowadzący pomaga im przygotować pracę, która uzyska pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – nie tylko zajęcia praktyczne

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko lekcje rysunku, ale też porady profesjonalistów, które pomogą przygotować się lepiej do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak stworzyć najlepsze portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu lub za granicą). Uczestnicy kursu mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego doświadczą tego, co czeka ich w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku oferują również swoim słuchaczom lekcje historii sztuki – te wiadomości okaże się niezbędna na egzaminie i w trakcie studiów.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]