Chcesz zapisać się na kurs akwareli? Wybierz naukę w szkole rysunku

Poznaj dalsze szczegóły o kursie akwareli.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną formą twórczego przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, żeby czerpać z tego radość na co dzień. Dla wielu ludzi jest to przecież jedynie hobby lub sposób na zrelaksowanie się po trudnym dniu i nie oczekują oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Lecz jeżeli pragniesz poznać nowe techniki, polecamy postawić na kurs malowania akwarelami.

Nauka malowania akwarelami – naucz się wykorzystywać to wymagające medium

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Obraz sprawia wrażenie bardzo niepozornego i prostego do stworzenia, jednakże wpływ ma na niego dużo czynników, o których młody twórca nie ma przeważnie pojęcia. Znaczny udział w samym procesie malowania ma również koincydencja – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet twórcy od lat wyrobieni w tej technice nigdy nie są przekonani o tym, że obraz zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak przewidywali. Kurs malowania akwarelami to znakomite miejsce, aby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa i zyskać pomocną podstawową wiedzę nieodzowną do odnalezienia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu chętnie widziany, obojętnie, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych godzin starannie wyjaśniają specyfikę akwareli, szerokie spektrum technik ich używania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy efekt pracy.

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie akwareli?

W czasach ogólnodostępnego internetu nietrudno odszukać i obejrzeć filmy instruktażowe, które pokazują jak malować akwarelami. Jednak raczej nie będzie to równie rozwijające jak partycypacja w kursie akwareli prowadzonym przez biegłego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W skutecznej nauce technik artystycznych niezastąpione są porady, które uczestnicy kursu słyszą od instruktorów w czasie malowania. Takie korekty umożliwiają sprawniej rozwijać warsztat, a kursant nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd przyczynił się do tego, że jakiś efekt nie dał rezultatów jakie planował. Poza tym praca w grupie ludzi o podobnych zainteresowaniach wytwarza komfortową atmosferę wsparcia, które jest niesłychanie istotne w stymulacji do dalszego doskonalenia umiejętności. Udział w merytorycznej ocenie twórczości pozostałych kursantów, pomaga z kolei we krytycznej ocenie własnych prac już zakończeniu kursu.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]