Zwalcz łysienie androgenowe z właściwym szamponem!

Chociaż uznawane jest za schorzenie dojrzałych panów, łysienie androgenowe potrafi dać o sobie znać już w wieku nastoletnim. Nie stanowi wprawdzie niebezpieczeństwa, lecz szczególnie dotkliwe mogą okazać się jego skutki natury psychologicznej. Nic zatem zaskakującego, że większość panów, których dotyczy ta dolegliwość, robi wszystkie rzeczy, które mogą okazać się przydatne w jej pokonaniu. Obecnie można wypróbować różniejsze techniki, potrafią pokonać łysienie androgenowe – szampon, kurację laserem oraz hormonami. Jakie będą najlepsze?

Rozwiązanie problemów z łysieniem adrogenowym – szampon

Najczęstszym narzędziem w walce z wypadaniem włosów jest z pewnością szampon do włosów. Dostępne w aptekach preparaty zawierają substancje, które zaburzają przekształcanie się androgenów w DHT, czyli substancję, która jest odpowiedzialna za uszkadzanie cebulek włosów. Spodziewane rezultaty daje leczenie trwające rok – jedynie to rozwiązanie pozwala na zatrzymanie utraty następnych włosów.

Łysienie androgenowe – szampon i nie tylko

Poza tym dostępne są też pozostałe metody, za pomocą których jesteśmy w stanie pokonać łysienie androgenowe – szampon czasem nie okazuje się wszak efektywny. Jest tak przede wszystkim jeśli choroba jest już tak zaawansowana, iż miejsca bez włosów są bardzo zauważalne. W podobnych sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest przeszczep włosów. Na mniej rozwiniętym stadium choroby obok szamponu zwalczającego łysienie androgenowe, poleca się także korzystanie z innych kosmetyków, takich jak m. in. specjalistyczne preparaty lecznicze wzmacniające włosy.