Zakres działania chirurga stomatologa

Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej możemy wyleczyć zwykłymi sposobami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego należy udać się między innymi w razie potrzeby wstawienia implantów czy koron, uszkodzonych kości, dużych ubytków zębów i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu guzy lub owrzodzenia. Jakie techniki bywają jednak wykorzystywane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, żeby leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń czy chorych po wypadkach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą guzów czy narośli – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych problemów. Warto zatem powiedzieć parę słów na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze będzie na pewno to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma także nastrój w poradni oraz stosunek dentysty do chorych – sporo mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, a te znajdziemy na przykład w internecie bądź w gronie przyjaciół.