Zadbaj o płuca – maska antysmogowa

Smog jest nienaturalnym zjawiskiem atmosferycznym pojawiające się często w czasie bezwietrznej pogody i znacznego zamglenia. Jest on często spotykany przede wszystkim w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie atmosfera jest bardzo mocno zapylona. W smogu unoszą się szkodliwe dla ludzi związki. W jaki sposób można się przed nimi ochronić?

Maska antysmogowa – w jaki sposób ochroni przed smogiem?

Na chodnikach miejscowości w Polsce coraz częstszym widokiem są przechodnie z maską antysmogową na twarzy. Najbardziej istotną częścią tego typu maseczki jest filtr. Kupując maskę, którą planujemy nosić w mieście, zwrócić należy uwagę, czy filtr zrobiony jest z węgla aktywnego. Tego rodzaju filtr doskonale ochroni także przed zanieczyszczeniem gazami. Filtr umieszczony w maseczce musi być systematycznie zmieniany, w przeciwnym razie przestanie ona spełniać swoją rolę. Dowiedzmy się również, jak duże cząstki zanieczyszczeń jest w stanie zatrzymać wybrana przez nas maska, gdyż Za najlepsze uważane są te z filtrem będący w stanie zatrzymać pyłki mające wielkość trzy dziesiąte mikrometra. Taki filtr przechwyci zarówno zanieczyszczenia, ale także wszelkie szkodliwe substancje.

Maska antysmogowa – jaką kupić?

Wśród masek antysmogowych możemy znaleźć maski stworzone z myślą o osobach uprawiających sport. Nawet w niewielkim stopniu nie przeszkadzają one podczas biegania. Obieg filtrowanego powietrza bywa w nich lepszy niż w tradycyjnych maskach antysmogowych. Niezależnie jednak od tego, czy w masce zamierzamy spacerować po mieście czy jednak biegać, trzeba zwrócić uwagę, żeby była ona właściwie dopasowana do naszej twarzy. Proponowane obecnie maski antysmogowe produkowane są z tworzyw hipoalergicznych, a więc mogą być bez obaw używane przez osoby cierpiące na alergię. Producenci maseczek starają się, aby nie tylko skutecznie ochraniały one przed zanieczyszczeniami, ale również aby miały ładny wygląd. Oryginalny design i szeroki wybór kolorów sprawia, że każdy kupi dla siebie idealną maskę.