Wypadają Ci włosy? Zastosuj szampon przeciw łysieniu

Wypadanie włosów dotyka mnóstwa panów. Potrafi rozpocząć się nawet w młodym wieku, choć zwykle rozpoczyna się około 30 roku życia. Zazwyczaj odpowiadają za to androgeny, ponieważ przekształcając się w DHT psują cebulki włosów. Panowie, którzy nie chcą być biernymi, na szczęście nie muszą się poddawać. Pomocne będą między innymi szampony przeciw łysieniu, które znajdziemy w wielu aptekach. Czy warto ich używać?

Skład szamponu przeciw łysieniu

Szampony przeciw łysieniu dostarczają substancje, które zwalniają przemianę męskich hormonów i tym samym pozwalają uniknąć wypadania włosów. Takie działanie mają na przykład dutasteryd i finasteryd. Należy natomiast pamiętać, iż obie substancje rzutują na gospodarkę hormonalną – bywają również wykorzystywane do kuracji początkowych symptomów przerostu gruczołu krokowego. Z tej przyczyny nie powinny stosować ich kobiety, u których potrafią doprowadzić do zaburzeń hormonalnych.

Kuracja szamponem przeciw łysieniu

Nie wolno zapominać, że kuracja, w której wykorzystywany będzie szampon przeciw łysieniu musi trwać minimum rok. W przeciwnym wypadku nie da oczekiwanych wyników, a łysienie będzie nadal postępować. Wspomniane związki nie odbudują również zniszczonych cebulek – mogą jedynie zaradzić wypadaniu następnych. Kurację wykorzystującą szampon przeciw łysieniu najlepiej więc rozpocząć, kiedy łysienie dopiero się zaczyna, a luki są jeszcze niewielkie.