Wizyta u dentysty nie boli

Mimo świadomości tego, że o zęby należy zawsze dbać, Polacy wciąż niechętnie chodzą do dentysty. Przyczyną zazwyczaj bywa normalny strach, który zresztą dziś okazuje się całkowicie nieusprawiedliwiony. Dentysta obecnie wykorzystuje bowiem innowacyjny sprzęt, zaś chorzy nie muszą martwić się bólem. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają wykonanie najróżniejszych trudnych zabiegów. Z którymi problemami jednak najczęściej udajemy się do gabinetu? Które usługi cieszą się szczególnym zainteresowaniem pacjentów?

Najczęstsze zabiegi u dentysty

Coraz rzadziej przychodzimy do dentysty z zębami, których nie sposób już zrekonstruować. Podobne przypadki jednak nadal występują, zaś ostatnim rozwiązaniem jest wówczas wyrwanie zęba i zastosowanie implantu. Na szczęście jednak większość zębów dentysta może odbudować – z użyciem innowacyjnego sprzętu jest to osiągalne nawet w razie dużych urazów. Jakiego typu technologie to umożliwiają?

Jaki sprzęt wykorzystuje dentysta?

Eliminacja dyskomfortu podczas wizyt u stomatologa bierze się w szczególności z wykorzystania innych technik borowania zębów. W miejsce zwykłych borów dentysta stosuje dziś między innymi odpowiednie leki oraz gaz. Skaler i laser to następne technologie, po które sięga dentysta. Zaś kliny są wykorzystywane przede wszystkim w czasie odbudowy koronek. Pozwalają na one doprowadzenie światła polimeryzującego do ukrytych szczelin oraz odseparowanie zębów.