Urządzenia do fali uderzeniowej – zastosowanie w medycynie

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o fala uderzeniowa aparat, uzyskasz na https://www.bardomed.pl/34-aparaty-do-fali-uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca leczyć dolegliwości różnego typu. Jak jest używana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie stosowana w kosmetologii, ortopedii, rehabilitacji, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się wysoką efektywnością w walce z różnymi schorzeniami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej niesłychanie precyzyjnie aplikują impulsy, co daje wyjątkowo dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają między innymi w przypadku schorzeń związanych z narządami ruchu, jak bóle kręgosłupa, bóle nadgarstka, kolano skoczka czy zespół bolesnego barku. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – skuteczna redukcja bólu

Używane współcześnie urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 odrębne kanały oraz aplikatory, co umożliwia przeprowadzenie terapii u dwóch osób równocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]