Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

Na voigtklinikaoka.pl znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o centrum oka.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i nierzadko niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda bezpieczna oraz nieinwazyjna

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu, jak również szeregu innych chorób. Ogromnie popularna stała się laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się wysoką skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent szybko wraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest doświadczona załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać adekwatną metodę leczenia i usunąć wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowsze aparaty diagnostyczne, zatem mogą zidentyfikować nawet rzadkie choroby oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych schorzeń, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne metody jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Ponadto okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący procedurą niezbędną w diagnozowaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej i innych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi kwestiami, takimi jak ciałami obcymi w oku czy usuwaniem kaszaków.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]