Specjalista – chirurg naczyniowy

Chirurdzy mają bardzo trudną pracę, wymagającą nadzwyczajnej precyzji i umiejętności. Sprawdźmy zatem czym zajmuje się chirurg naczyniowy i co należy sprawdzić poszukując doświadczonego specjalisty.

Chirurg naczyniowy pomoże zwalczyć ból

W dzisiejszych czasach nauka idzie do przodu i umożliwia wyleczenie nawet niezwykle groźnych chorób. Chirurg naczyniowy najczęściej przeprowadza zabiegi dotyczące miażdżycy, tzw. stopy cukrzycowej i niewydolności kończyn górnych, będących skutkiem długotrwałego narastania w naczyniach patogennych związków. Choroby tego rodzaju dokuczają zwykle po pięćdziesiątce, a także u osób lubiących używki i fast-foody. Największe szkody powoduje tytoń, pochłanianie dużej ilości cukru, brak ćwiczeń.

Jakie zabiegi przeprowadza chirurg naczyniowy

Chorzy cierpiący na chorobę zakrzepową najczęściej poddawani są operacjom wykonywanym przy użyciu rozmaitych metod. Najpopularniejsze zabiegi to chemoembolizacja i skleroterapia. Termoablacja to operacja z pomocą małej elektrody, stosowana przy usuwaniu mięśniaków macicy. Natomiast przy likwidowaniu widocznych naczyń krwionośnych bardzo przydatny jest też laser. Chirurgia naczyniowa bazuje na mało inwazyjnych technikach, ale zawsze sprawdzajmy przede wszystkim doświadczenie chirurga, który zajmie się operacją. Pamiętajmy też o rekomendacjach innych pacjentów. Najlepsze kliniki zatrudniające chirurgów naczyniowych to Kraków, Białystok i Wrocław.