Pigmentacja brody – czasowy kamuflaż efektów łysienia

Kluczowe wiadomości na temat uzupełnianiu zarostu. Przekonaj się!

Broda od zawsze zestawiana była z męskością, a jej wygląd sporo mówi o jej właścicielu. Hodowanie gęstej brody znowu jest na czasie po licznych latach popularyzowania gładkiej skóry twarzy jako wzorca urody u płci męskiej. To sprawia, że dla wielu mężczyzn brak brody może stać się powodem niemałych kompleksów. Można postarać się je stłumić m.in. dzięki zabiegowi mikropigmentacji zarostu.

Przyczyny utraty włosów z zarostu

Tak jak każda część ciała również twarz może wyłysieć. Broda silnie przerzedzona bądź z widocznymi plackowatymi obszarami bez włosków prezentuje się na zaniedbana i może prowadzić do spadku pewności siebie. Najczęściej przerzedzenie zarostu jest bezpośrednio pokłosiem cyklu osłabienia się włosów i spadku poziomu testosteronu, co jest normalnym skutkiem upływu lat. Ale obniżenie się poziomu hormonów androgennych nierzadko następuje niespodziewanie też u młodych mężczyzn, co kończy się m.in. łysiejącą brodą. Nadmierne wypadanie włosów to również nierzadko wynik ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie kosmetyków lub akcesoriów. Na kondycję brody ogromne oddziaływanie mają nawyki żywieniowe, z tej przyczyny mężczyźni powinni stosować dietę bogatą m.in. w witaminę A i K2, witaminy z grupy B, a także wapń, magnez i cynk. Poczucie stresu także nie pomaga w wyhodowaniu gęstego zarostu – włoski wypadają same, a często są brutalnie wyrywane w nerwowym odruchu.

Pigmentacja zarostu – sposób na gęstą brodę

Kompletne zgolenie brody jest najprostszą metodą na zatuszowanie trudności z jej zapuszczeniem. Jednakże nie każdy mężczyzna czuje się przystojnie z gładką skórą twarzy bądź pragnie nosić zarost, bowiem uważa, że to uszlachetnia rysy twarzy i nadaje im charakteru. Można zdecydować się transplantacje włosów, jednak taki zabieg to przeważnie wydatek sięgający około kilku tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu za pomocą umieszczenia w najpłytszych warstwach skóry nieorganicznego pigmentu. “Wytatuowane” kropki z pigmentu udają ledwie co wyrośnięte włoski, a zauważenie elementów sztucznych od rzeczywistego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu brody. Pigmentacja brody ukrywa fragmenty skóry dotknięte łysieniem całkowitym czy plackowatym, pomaga optycznie zagęścić przerzedzone owłosienie, jak również umożliwia korektę linii zarostu. Powinno się jednakże pamiętać, iż efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się zazwyczaj 12 miesięcy.

Kontakt z nami:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]