Pierwsza pomoc – szkolenia

Coraz więcej przedsiębiorstw oferuje prowadzenie szkoleń z pierwszej pomocy. Różnią się między sobą ceną i metodami nauczania. Z tego powodu lepiej dowiedzieć się wcześniej, na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – kto może się zapisać?

Kurs z pierwszej pomocy to kurs przydatny dla każdego. Nie wszyscy musimy umieć grać na skrzypcach lub mówić po francusku, jednak każdy powinien nauczyć się niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w sytuacji niebezpieczeństwa. Bez względu na wiek warto wiedzieć, jak usztywnić zwichniętą nogę albo jak przeprowadzić resuscytację. Świadkiem niebezpiecznego zdarzenia możemy być w każdej chwili: w drodze do pracy, na wyjeździe, w szkole. Szczególnie istotne jest, abyz kursu pierwszej pomocy skorzystali nauczyciele, a także pracownicy administracji państwowej.

Ile kosztują szkolenia z pierwszej pomocy?

Koszt szkolenia z 1. pomocy jest zależnazależy od jego liczby godzin oraz liczby liczebności grupy. Im więcej zajęć oraz partycypantów, tym koszt przypadający na 1 osobę jest mniejszy. Z drugiej strony, im mniej uczestników, tym więcej praktycznej wiedzy przyswoimy. Możemy oczekiwać zniżek w przypadku kursu dla kilkunastu osób. Co więcej, w Internecie znajdują się również szkolenia otwarte – dla dużych grup. Nie musimy dopinać spraw organizacyjnych i kompletować grupy – wystarczy zapisać się na dany kurs.