Olejki eteryczne – nie tylko piękny zapach

Olejki eteryczne nie tylko doskonale pachną, ale również pozytywnie działają na nasze zdrowie. Część z nich jest remedium na dolegliwości skórne. Olejek lawendowy leczy schorzenia grzybiczne, zbliżone działanie wykazuje również olejek z drzewa herbacianego, który oprócz tego stosowany bywa w trądziku czy opryszczce. Przed zastosowaniem olejków na skórze wiedzmy jednak, iż większość z nich powinna być rozpuszczone – możemy użyć w tym celu oleju roślinnego lub balsamu. Jak poza tym można użyć olejki eteryczne? W jakich klepach je znajdziemy?

Działanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne pomagają nie tylko w chorobach skórnych. Sporo wśród nich – jak chociażby olejek z melisy lub lawendowy posiada również działanie antystresowe. W tym celu najlepiej wykorzystać odpowiedni kominek ze świeczką. Olejki eteryczne mogą również być wykorzystywane do inhalowania – wówczas powinniśmy rozpuścić je we wrzątku. Na układ oddechowy dobrze działa na przykład wspomniany olejek z drzewa herbacianego.

Kup olejki eteryczne online

Olejki eteryczne są dostępne w różnych sklepach, jednak często są to tylko mieszanki zapachowe, które nie wpływają na organizm. Rzadko też znajdziemy olejki, które są na potrzebne. Jak więc postąpić, żeby kupić interesujące nas olejki eteryczne? Najlepszym pomysłem na pewno będzie wejście do internetu. Online szybko wyszukamy rozmaite olejki, a co najistotniejsze – są one w przystępnych cenach.