Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Polacy stopniowo przekonują się, jakże ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny samochodów, dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10, roztocza czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy biurze?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Obecnie najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą zatrzymane w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka zatrzymuje także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.