Oczyszczanie powietrza – problem mieszkańców dużych miast

Problem marnej jakości powietrza dotyczy nawet rezydentów małych miasteczek. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej środkowej Europy. Brak przepisów dotyczących instalacji grzewczych, a także grzywien za spalanie w kominkach szkodliwych materiałów (jak np. produkty z plastiku czy gumy) , jak również trwający przez długi okres czasu brak rozporządzeń dotyczących instalacji grzewczych, wywołały ogromne zapylenie powietrza. Oddziałuje to negatywnie na samopoczucie obywateli. Czy można więc zadbać na własną rękę o oczyszczanie powietrza?

Plusy posiadania urządzeń do oczyszczania powietrza

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które państwa rozwinięte muszą szybko rozwiązać, jeśli troszczą się o zdrowie swoich obywateli. Będzie to niewątpliwie skomplikowany i długi proces. Zamiast jednak czekać, aż poprawi się jakość powietrza, można już w tej chwili samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Dzięki domowym oczyszczaczom powietrza w kilkanaście minut można całkowicie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), a także większości grzybów i mikroorganizmów, powodujących nieraz wiele chorób. Plusy używania sprzętu do oczyszczania powietrza docenią przede wszystkim osoby cierpiące z powodu uczuleń czy astmy, ale i osoby zdrowe błyskawicznie zauważą pozytywne działanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz urządzenie z liczącymi się certyfikatami

Osoby osiedlone wzdłuż często uczęszczanych dróg oraz rezydenci mocno rozwiniętych miejscowości powinni postawić na oczyszczacze, które bez trudu uporają się z znaczną zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj przede wszystkim o przechwycenie drobinek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno także pozbyć się z niego nie tylko mikroorganizmów, zalążków grzybów i wirusów, ale również niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który bywa obecny w naszym otoczeniu w większym lub mniejszym stężeniu. Zamawiając sprzęt do oczyszczania powietrza, warto zwrócić uwagę czy ma ono najważniejsze atesty.