Oczyszczacz powietrza – kiedy i dlaczego warto go używać?

Problem zanieczyszczenia atmosfery zagościł już w świadomości zwykłego Polaka i z rzadka bywa lekceważony. Obywatela naszego kraju są świadomi, iż czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ewidentnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Dopóki nie będą wdrożone efektywne rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka w naszych sklepach

Im bardziej rozwinięty rejon, tym większa groźba występowania dużej kondensacji PM10 i PM2,5, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób płuc podatni są najczęściej mieszkańcy dużych miejscowości lub okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery obfite ilości owych pyłów. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie szkodliwego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak przykładowo Blueair, GREE bądź Airdog, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów, toteż nie jest to obecnie nowość na naszym rynku. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z powietrza cząsteczek pyłu, nierzadko mają one również inne dodatkowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz zarazki

Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez trudu dostaniemy sprzęt odpowiednie do określonej kubatury wnętrza. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, toteż bez ograniczeń można je przenosić pomiędzy pokojami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one dodatkowo bakterie oraz grzyby, które mogą wywoływać rozmaite choroby czy też reakcje alergiczne, jak również niebezpieczny benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w domu rześką atmosferę, a równocześnie gwarantuje głębszy sen. Niektóre urządzenia mają również detektory alarmujące o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza rekomenduje się zwłaszcza osobom podatnym na alergie.