Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

W tym miejscu uzyskasz więcej szczegółów o laserowej korekcie wzroku.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, komfort w codziennych sytuacjach czy praca w rozmaitych zawodach – to zaledwie niektóre z powodów, które nakłaniają ludzi do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy nieustannie rośnie, na co wpływ ma z pewnością coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj nikłe ryzyko potencjalnych powikłań. Za wykonaniem zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania dowodzą bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze komplikacje, bo są czwartą (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Laserowa korekcja wzroku – czy warto?

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć wspaniałe rezultaty. Redukując jej obwód oraz podnosząc środek, można z kolei usunąć hyperopię. W tej chwili bardzo popularnym typem lasera wykorzystywanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie impulsy podczerwieni. Umożliwia to dokonanie dokładnego kształtowania, a jednocześnie minimalizuje zagrożenie naruszenia pozostałych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia multum czynników. Najistotniejsze to z całą pewnością niska inwazyjność, efektywność, precyzja oraz prawie nie istniejące ryzyko komplikacji. Wypada wspomnieć też o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Zanim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, że w sporadycznych kazusach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, nieukończony 21 roku życia, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma czy ciążę oraz karmienie piersią.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]