Maska jednorazowa – niezbędna w czasie sezonu grypowego

Potrzebujesz maseczek z filtrem? Sprawdź https://www.vitberg.com/firma/sklep/

Z początkiem 2020 r. Polskę ogarnął strach wywołany szybko rozprzestrzeniającą się nową chorobą COVID-19, która przenosi się drogą kropelkową. W ciągu miesiąca wzrosło tym samym zapotrzebowanie na różnorodne środki ochronne, w tym na maski jednorazowe.

Z jakiego powodu jest nam konieczna maska jednorazowa?

Poza do mycia rąk, jednorazowe maski stały się najbardziej pożądanym środkiem ochrony indywidualnej, potrzebnym głównie lekarzom, ale także zwyczajnemu Polakowi. Są nie do zastąpienia w czasie podróży do miejsca pracy czy wizyt w sklepie, aptece, a więc zawsze tam, gdzie spotyka się większą grupę obcych nam ludzi. Dlaczego należy je zakładać? Maseczka jednorazowa zakrywa usta oraz nos, co minimalizuje niebezpieczeństwo przedostania się patogenów do błon śluzowych. Funkcjonuje opinia, że muszą ubierać ją w głównej mierze ludzie zarażeni, jednak dla osób zdrowych także są one dodatkową barierą ochraniającą przed potencjalną stycznością z drobnoustrojami i wirusami, które może przekazywać osoba zarażona, nie manifestująca jeszcze symptomów chorobowych.

Maska jednorazowa – wykonać ją samemu czy kupić u producenta?

Prostą maseczkę jednorazową można uszyć samodzielnie, ale warto kupić taką, wykonaną z materiałów filtrujących używanych w branży medycznej. Maseczki ochronne wytwarzane fabrycznie charakteryzują się także wyższą jakością i solidnością. Takie maseczki mają wysoką gramaturę i ich ważną częścią są powłoki składające się z filtru celulozowego. Nawet jeżeli na szybkie wypady po zakupy zdecydujemy się ubrać maskę jednorazową i tak użyjmy takiej, która nie wywołuje podrażnienia skóry i jest wygodna. Po zdjęciu maseczki stosujmy się do instrukcji użycia, żeby właściwie ją zutylizować.

Kontakt z nami:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]