Kompleksowe wizyty domowe

Wizyty domowe to bardzo przydatna usługa medyczna przeznaczona dla obłożnie chorych. Specjaliści przyjeżdżają do pacjentów, którzy cierpią na nieuleczalne choroby i nie mają możliwości dotrzeć do przychodni. Sprawdźmy zatem jakie dolegliwości można zdiagnozować w trakcie wizyty domowej i jakie testy się w takiej sytuacji robi.

Wizyty domowe – lekarze i pielęgniarki

Wizyty domowe najczęściej wykonują interniści i specjaliści z zakresu leczenia dzieci. O konieczności wizyty domowej decyduje głównie stan zdrowia chorego – przeważnie są to seniorzy, inwalidzi, dla których wizyta w przychodni byłaby zbytnim obciążeniem. W warunkach domowych można rozpoznać bardzo wiele niebezpiecznych schorzeń, takich jak kołatanie serca, zapalenie płuc oraz problemy geriatryczne. Do chorych przychodzą także profesjonalne pielęgniarki, które zajmują się np. wymianą opatrunków i czuwają nad stanem zdrowia. Wizyty domowe to również wspaniała alternatywa dla pacjentów z problemami z układem odpornościowym, którzy obawiają się wizyty w placówce medycznej pełnej wirusów.

Wizyty domowe – przygotuj historię choroby

Jakiego rodzaju testy możemy wykonać w trakcie wizyty domowej? Od zasadniczych jak na przykład sprawdzenie temperatury, osłuchania serca, aż do mocno wymagających. Leczenie odleżyn, holter ciśnieniowy, podłączenie kroplówki oraz spirometria – to najczęstsze zabiegi. Do tego specjalista może wręczyć nam receptę na leki. Wizyty domowe to usługi medyczne, które znacząco przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia osób starszych. Pamiętajmy, żeby przed wizytą przygotować dokumenty o stanie zdrowia, czyli zaświadczenia z przychodni czy zdjęcia RTG, ponieważ uprości ona postawienie właściwej diagnozy i zastosowanie skutecznego leczenia. Warto też telefonicznie poinformować specjalistę o chorobach kardiologicznych, gdyż niektóre testy wymagają wykorzystania specjalistycznego sprzętu medycznego.