Jak przebiega leczenie kanałowe?

Zapalenie miazgi, martwica, zaawansowana próchnica, złamanie zęba bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, iż z reguły w ich wypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u większości pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tego typu terapii. Obecnie stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także sporych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Etapy leczenia kanałowego

Pierwszy etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z nerwu oraz naczyń krwionośnych, zatem podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie bardzo efektywnego środka znieczulającego. W kolejnym kroku wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zęba cementem szkło-jonomerowym, metalem szlachetnym, ceramiką bądź materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego dentystę do wykonania endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się w związku z tym wybrać dobrego specjalistę, który go wykona. Gwarancją tego, iż zabieg będzie skuteczny są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala lekarzowi na wprawne oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, dzięki czemu dodatkowe zabiegi nie będą już konieczne.