Jak i gdzie używa się podkładów jednorazowych?

Potrzebujesz podkładów higienicznych? Sprawdź verdeavis.pl/higiena/podklady-higieniczne.html

Stanowiące bezpośrednie niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby czają się praktycznie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zakażenia powstaje jednak w punktach, w których często pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w związku z rozmaitymi zabiegami narzędzia mają bezpośredni kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi miejscami są głównie wszelkiego typu studia tatuażu, gabinety kosmetyczne, salony spa oraz kliniki i szpitale. Aby ograniczyć groźbę przenoszenia drobnoustrojów i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, stosuje się różne akcesoria – poza rękawiczkami z silikonu i środkami antybakteryjnymi są to także podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – ochrona przed bakteriami i roztoczy

Wiele niebezpiecznych wirusów i roztoczy rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóry z zakażonym przedmiotem, dotykanym wcześniej przez jednostki zarażone. By zminimalizować niebezpieczeństwo przenoszenia się zarazków w gabinetach i salonach urody, korzysta się z podkładów higienicznych. Zazwyczaj są one wytworzone z celulozy lub podobnych tworzyw i tworzą efektywną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednorazowego użytku i rozkłada się je m.in. na kozetki, fotele ginekologiczne i dentystyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Nakładki na deskę sedesową – użyj w ogólnodostępnym WC

Jeszcze wyższe ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych wywoływanych przez mikroorganizmy panuje tam, gdzie z zanieczyszczoną powierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się zarazków minimalizują podkłady jednorazowe przeznaczone do wykładania na deskach klozetowych. Korzystanie z nich jest rekomendowane we wszystkich obiektach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w biurach, urzędach, kinach lub szkołach.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]