Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z czego wytwarza się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, iż implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się ogromną trwałością. Jego bezsprzecznym atutem jest również to, że nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego robi się korony implantów zębowych?

Spektrum materiałów, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną z porcelany, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje też tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.