Dożylne wlewy witaminy C – podstawowe informacje

Witamina C to mikroelement o rozległym spektrum działania, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest przede wszystkim w sezonie większej zachorowalności na choroby wirusowe. Od kilkudziesięciu lat kwas askorbinowy używa się w dodatkowy sposób – przy bardzo poważnych chorobach. Sprawdźmy zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.

Wlewy witaminy C – olbrzymie porcje kwasu askorbinowego

Witamina C jest mikroelementem warunkującym poprawne funkcjonowanie organizmu człowieka. Musimy przyjmować ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z owoców), ponieważ samodzielnie nie potrafimy jej stworzyć. Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu weryfikuje wpływ witaminy C na leczenie groźniejszych chorób – chorób reumatycznych, arytmii oraz mnóstwa innych. Medycyna weryfikuje przede wszystkim działanie kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się wykazać, że wprowadzenie niestandardowej terapii może dać o wiele lepsze skutki leczenia. Wprowadzenie dużych dawek kwasu askorbinowego do ustroju to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracja od 10000 mg może pomóc pokonać wiele poważnych chorób.

Wlewy witaminy C – czas trwania terapii

Technika podawania witaminy C, czyli podanie dożylne, niweluje niebezpieczeństwo powstania działań niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych metod (np. doustnych). Rezultaty mogą być znakomite – miażdżyca cofnie się i poprawi się wydolność organizmu. To lekarz decyduje o kierunku leczenia i ustala stężenie, ale żeby dostrzec ostateczne efekty, leczenie musi działać około 6 tygodni.