Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie rześkości wywołują jony ujemne, które powstają się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu łagodzą przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają pomyślny wpływ na nasze otoczenie i zdrowie.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w wyniku emitowania ekstremalnej ilości ciepła, wpływu silnego pola magnetycznego bądź wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak drukarki, komputery czy ekrany, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobroczynne jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się przez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – plusy

Jonizacja wykorzystywana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać szkodliwe mikroorganizmy i wirusy, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, placówkach oświaty, przychodniach medycznych czy urzędach, a więc wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.