Co kwalifikuje do wizyty u chirurga stomatologa?

Specjalność zajmującą się wykonywaniem wymagających procesów leczniczych w okolicach jamy ustnej reprezentuje chirurg stomatolog. Jest to odrębna dyscyplina nauk medycznych, której nie można identyfikować z tradycyjną stomatologią.

Kiedy należy skorzystać z usług z chirurga stomatologa?

Interwencji chirurga stomatologa wymagają zazwyczaj ostatnie zęby trzonowe, których usuwanie nie zalicza się niestety do standardowych czynności. Profesjonalne wyrwanie ósemek niezwykle utrudnia fakt, że ich ukryte w dziąsłach części zdarzają się haczykowate. Wtedy do akcji wkracza profesjonalista – chirurg stomatolog, który wykonuje prześwietlenie chorej okolicy i decyduje o dalszym postępowaniu. Chorzy uskarżający się na spore braki w uzębieniu także mają szansę skorzystać z szerokiej gamy skomplikowanych zabiegów prowadzonych pod kontrolą stomatologa. Możemy zdecydować się na innowacyjne implanty zębowe, czyli cyrkonowe wszczepy ulokowane w jamie ustnej pacjenta. W ten sposób można nadbudować stracony ząb. Tak zrobione implanty są wyjątkowo funkcjonalne, umieszczone na stałe i zdecydowanie lepsze od przestarzałych protez.

Czym praca chirurga stomatologa różni się od innych specjalizacji dentystycznych?

Chirurg stomatolog często współdziała z innymi specjalistami i zleca zabiegi, które przerastają zwykłą specjalizację stomatologiczną. Umawiają się do niego pacjenci z naruszonymi jedynkami, których nie można wyrwać posługując się zwykłymi metodami. Zaleceniem do interwencji chirurga stomatologa są dodatkowo pozostające w dziąśle drobinki korzeni zębowych. W swojej klinice używa on z akcesoriów oraz sposobów terapii, nieosiągalnych u standardowych dentystów. Wszystkie zabiegi prowadzone są pod znieczuleniem, dlatego strach przed dolegliwościami bólowymi znika. Nie zapominajmy także, aby dokładnie przestrzegać zaleceń chirurga stomatologa, wykluczyć spożywanie słodzonych napojów czy palenia papierosów bezpośrednio po operacji.