Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Chcesz zamówić aparaty do ultradźwięków? Zobacz tutaj

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki pozytywnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do łagodzenia bólu, poprawy przepływu limfy i zmniejszania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie 100 lat, bazuje na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, stawów, blizn czy wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie najlepszym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]