Bezbolesne wybielanie zębów

Mocne i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Które metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – nie tylko pasty wybielające

Mycie uzębienia po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (soda oczyszczona, żele, paski), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi świetne efekty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla człowieka.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego wzornika oznacza się odcień zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest też dobre dobranie PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do dwóch lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.