Badania kierowców

sprawdź badania kierowców na www.bielskobadania.pl

Zawodowi szoferzy przed zaczęciem pracy zobowiązani są odbyć odpowiednie badania psychologiczne. Jest to szczególnie ważne, jeśli ich zawód wiąże się z przewozem osób albo ładunków uznanych za szkodliwe dla natury. Badania kierowców są obowiązkowe dla właścicieli prawa jazdy kategorii C, D oraz E. Jak podobne testy przebiegają? W jaki sposób się do nich przyszykować?

Badania kierowców – wywiad

Początkowa część badania kierowców polega na przeprowadzeniu wywiadu z kandydatem. Specjalista jest w stanie tak dowiedzieć się, jak mocno zmęczony jest badany i jakie mam samopoczucie. Na tym etapie prowadzący informuje także kandydata o tym, jak będą przebiegały badania – w ten sposób zmniejsza się natężenie zdenerwowania.

Następny etap badania kierowców

Potem kandydat ma wypełnić dostarczony mu kwestionariusz. Znajdzie w nim pytania, dzięki którym specjalista oceni, czy sprawnie radzi sobie ze stresem oraz jak reaguje na niespodziewane trudności. Badanie daje także możliwość stwierdzenia, jak rozwinięte są zdolności społeczne kandydata – a to wszak decyduje o jego zachowaniu na szosie.

Na jakich urządzeniach wykonuje się badania kierowców?

Końcowym etapem badania kierowców są próby przeprowadzone na odpowiednich urządzeniach. Wykorzystuje się je w celu określenia refleksu kierowcy oraz adekwatności reakcji na problemy, które mogą spotkać go w ruchu. Wśród narzędzi wykorzystywanych podczas badań, wspomnieć musimy zwłaszcza miernik czasu reakcji, a także aparat Piórkowskiego.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]