Wyjątkowy topaz mistyczny

Potrzebujesz mystic topazu? Powinieneś odwiedzić ten adres

Niepowtarzalny wygląd i nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat cieszy się ogromnym uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka łatwo pomylić się, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie dużej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz przybiera purpurowy kolor, niebieski z kolei jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe skutki daje stosowanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii czy na Dalekim Wschodzie.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed chwilą napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często stosują go zatem do produkcji wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – świetnie wygląda także w pracy. Ważna okazuje się także mnogość kolorów, sprawiająca, że łatwiej można wybrać ozdoby do danej kreacji.