Srebrne kolczyki – największe zalety

Więcej o kolczykach ze srebra

Srebro to najpopularniejszy wśród producentów kolczyków materiał. Nie powinno to jednak zaskakiwać, bo rzeczywiście posiada mnóstwo zalet. Koszty jego zakupu są o wiele niższe niż złota, a jest metalem szlachetnym, zatem nie rdzewieje i latami zachowuje swoje zalety. Srebrne kolczyki są oprócz tego lubiane ze względu na bezpieczeństwo ich noszenia – bardzo ograniczają bowiem niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji. Jako że są bardzo ciekawą opcją dla szukających ponadczasowej oraz wytrzymałej biżuterii, dobrze powiedzieć kilka zdań na temat tego, w jakich miejscach je kupować oraz jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w sklepie online czy tradycyjnym?

Fantazja designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich wszyscy wyszukamy propozycje dla siebie – zarówno zwolennicy tradycyjnych rozwiązań, jak i kobiety, które bardziej lubią oryginalne projekty. Przed kupnem danych kolczyków warto zatem zorientować się, co oferują nam różni producenci. Najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie będzie zakup w internecie – zwłaszcza, jeśli zależy nam na wyszukaniu niebanalnych wzorów srebrnych kolczyków.

Jak zatroszczyć się o srebrne kolczyki?

Pomimo różnych plusów, srebro ma także wady. Najistotniejszy jest fakt, że srebrne kolczyki po kilku latach ciemnieją. Możemy tego uniknąć często czyszcząc je odpowiednimi preparatami i przechowując w zamkniętych pudełkach. Pod żadnym pozorem nie wykorzystujmy jednak do ich pielęgnacji detergentów, gdyż mogą zniszczyć delikatny metal.