Rodzaje zapięć w kolczykach

https://www.bizutik.pl/kolczyki

Kupując kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko materiał wykonania, ich design oraz formę, ale również na zapięcie. Poniżej przedstawiamy zwięzły wykaz najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia znaczną wygodę noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je latem, kiedy nie nosi się ubrań z postawnym kołnierzem, szali oraz czapek.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przekłutych uszu. Obecnie dość rzadko używane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak tradycyjny bigiel, jednak prościej go założyć, z powodu rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Na co dzień stosuje się je przy drogocennych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma najmniejszą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Właśnie tego typu kolczyki panie nabywają najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku niewielkich kulek i cyrkonii.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]