Wzmacniacz szerokopasmowy potęguje siłę sygnału

Chcesz nabyć wzmacniacz szerokopasmowy? Sprawdź https://telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-szerokopasmowe

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjne urządzenie wykorzystywane przez operatorów kablówek. Ich kluczową rolą jest wzmocnienie mocy sygnałów biegnących do konkretnych telewizorów. W którym miejscu znajduje się wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Wzmacniacz szerokopasmowy – redukuje zakłócenia

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych działają zazwyczaj w przedziale 30 Hz – 6 MHz. Świetnie niwelują różne awarie wywołane np. przez internet LTE i umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Zazwyczaj usytuowane są w budynkach, aby dostarczać sygnał bezpośrednio. Zasilanie sprzętów odbywa się zdalnie lub lokalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Transmitowany sygnał jest znakomity, a obsługa wzmacniacza prosta. Urządzenia te cechują się optymalnym poziomem wyjściowym – w granicach 129dBuV. Poziom może być zróżnicowany, uzależnione jest to bowiem od stosowanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – szeroko rozpowszechniony

Regulacja parametru toru RF jest bardzo prosta. Wykorzystuje się w tym celu moduły WHX-823 lub wkładki JXP. Do wzmacniaczy zaimplementowano również wbudowane zabezpieczenie przed spięciami pochodzącymi z linii, dzięki czemu są wyjątkowo bezpieczne. Niektóre z nich mają wbudowany specjalny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji powoduje, że moduły te są bardzo popularne i gwarantują abonentom świetną siłę sygnału w domowych telewizorach. Ogromną zaletą jest też energooszczędność na poziomie do <8W.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]