Wzmacniacz kanałowy – funkcje i zastosowanie

Szukasz wzmacniacza kanałowego? Zobacz tu

Wzmacniacz kanałowy to sprzęt, dzięki któremu możemy oglądać telewizję analogową i cyfrową. Jak wskazuje sama nazwa kluczowym zadaniem jakie spełnia jest potęgowanie mocy sygnału. Sprawdźmy na jakiej zasadzie funkcjonuje to urządzenie i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – do tradycyjnych instalacji

W hurtowniach znajdziemy mnóstwo urządzeń, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Instalowane są w rejonach, na których praktycznie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał na przykład w górach, stacjach metra oraz w niektórych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnałów TV. Ich obudowa sprawia, że mogą być stosowane na antenie zewnętrznej – sprawdzają się w kryzysowych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – odrębne zasilacze

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w 4 oddzielne wejścia – takich jak VHF lub UKF(FM). Moduły mogą być wyposażone w technologię eliminującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. Zależnie od rodzaju urządzenia ma też 3 lub 4 specjalne filtry kanałowe – działające z kanałami k.20-k.69. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami z wbudowanym przedwzmacniaczem. Urządzenia te mają odrębne zasilanie i sygnalizatory LED.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]