Skrzynka telekomunikacyjna – najważniejsze informacje

Więcej o skrzynce teletechnicznej

Skrzynki teletechniczne muszą sprostać wielu wymaganiom i być bardzo funkcjonalne. Na rynku znajdziemy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. Jak dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – z solidnego surowca

Skrzynka telekomunikacyjna musi być wyprodukowana ze wzmocnionego surowca i mieć stosowne szczeliny, które spełniają rolę wentylacyjną oraz przepuszczają sygnał Wi-Fi. Na rynku znajdziemy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na otwartej przestrzeni, która musi być wytrzymała na ingerencje osób trzecich, jak również niekorzystne czynniki pogodowe. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której zlokalizowane są przewody telekomunikacyjne – np. skrętki koncentryczne oraz niezbędne przyłącza sprzętów – modemy TVK, multiswitche. Poszczególne urządzenia możemy zainstalować np. na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalistyczne zasuwy

Ważnym elementem jest także ochrona przed dostaniem się do szafki osób niepowołanych. Uniwersalne zamki znakomicie spełniają swoją funkcję. Bezpieczeństwo jest szczególnie istotne ze względu na dzieci. Nie można zapominać też o uporządkowaniu kabli – do tego celu montuje się specjalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że błyskawicznie dostosujemy je do naszego mieszkania.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]