Sklep z pneumatyką

Choć urządzenia pneumatyczne w wielu dziedzinach są wypierane przez nowocześniejsze rozwiązania, wciąż są często wykorzystywane. Pneumatyka dostarcza skuteczne technologie dla wielu sektorów gospodarki, a urządzenia wykorzystujące sprężone powietrze, pomimo tego, że produkowane są w oparciu o nieskomplikowane mechanizmy, są stosowane także przez największe przedsiębiorstwa. Dlaczego są tak popularne?

Oszczędzaj z pneumatyką

W przeciwieństwie do maszyn potrzebujących do działania prądu oraz wyposażonych w silnik spalinowy, eksploatacja urządzeń na stłoczone gazy nie jest droga. Nie wymagają użycia paliwa, a ich podzespoły mogą być używane znacznie dłużej.

Kiedy używa się pneumatyki?

Pneumatyka jest stosowana zarówno w ciężkim przemyśle, jak i w rolnictwie. Z jej osiągnięć korzysta też medycyna – skompresowanym powietrzem zasilane są między innymi unity dentystyczne lub urządzenia wspomagające oddychanie.

Bezawaryjna pneumatyka

Urządzenia pneumatyczne mogą być używane także w najcięższych warunkach. Nie zagrażają im gorąc oraz wilgoć. Pneumatyka daje szansę uniknąć niebezpieczeństwa pożarowego – powietrze nie reaguje z pozostałymi substancjami i nie jest palne.

Pneumatyka nie szkodzi środowisku

Maszyny pneumatyczne nie wydzielają niebezpiecznych dla natury substancji, a wykorzystanie kompresorów bezolejowych umożliwia znaczne zmniejszenie niebezpieczeństwa powstawania jakichkolwiek skażeń – z uwagi na to często sięgają po nie leśnicy.