Sklep z falownikami

Efektywność przemiennika zależy od wyboru odpowiedniego modelu. Chociaż czytelnikom średnio zorientowanym w tej dziedzinie niewątpliwie wydaje się to trudnym wyzwaniem, jeśli będziemy pamiętać o paru poradach, nie będzie to źródłem większych problemów. Na co więc powinniśmy zwrócić największą uwagę?

Przeznaczenie falowników

Najistotniejszy jest wybór falownika odpowiedniego do konkretnej maszyny. W przypadku małych silników, sprawdzą się i falowniki o niewielkiej mocy, jednak do napędzania na przykład instalacji przemysłowych zaleca się wybierać bardziej wydajne przemienniki.

Zasilanie falowników

Informacje o tym, jakiego zasilania potrzebuje dane urządzenie dostępne są na jego obudowie. Część z nich pracuje tylko z zasilaniem jednofazowym, w przypadku innych natomiast jesteśmy w stanie użyć kilku rodzajów przemienników.

Nie kupuj nieznanych falowników

Od niezawodności falowników zależy nie tylko efektywność zasilanej za ich pomocą aplikacji, ale także życie i zdrowie przebywających w jej pobliżu osób. Dlatego kupując je powinniśmy sprawdzić, jaką opinią cieszą się falowniki konkretnego producenta – zazwyczaj jest świadectwem ich wydajności.

Dodatkowe urządzenia do falowników

Praca falowników będzie jeszcze efektywniejsza, jeśli wyposażymy je w właściwe akcesoria. Najważniejsze są na pewno enkodery, które pozwalają dokładnie określić prędkość obrotową osi. Warto także zainwestować w panele, dzięki którym bezproblemowo kontroluje się te urządzenia.