wzmacniacz DVB-T

Obraz w Twoim telewizorze nie jest idealny? Postaw na wzmacniasz DVB-T

Oglądanie TV jest dzisiaj codziennością. Spoglądamy na telewizję przy porannej herbacie oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV lubią dzieci, nastolatki, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór lubianego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Idealnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Trzeba pamiętać, że jakość sygnału jest tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co znaczy, że korzystnym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał jest mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy dużo lepszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz przed telewizorem lub zaraz za anteną. Miejsce ich umieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale również radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj dostępne?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego rodzaju. Na ten moment stosować można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – podbija on przekaz wyłącznie wskazanych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To wykorzystywanie właśnie jego poleca się w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]