Nadajnik optyczny do transmisji danych

Poszukujesz nadajnika optycznego? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX

Z uwagi na fakt, iż prawie codziennie korzystamy z sieci kablowych, powinny one obecnie być bardzo wydajne. Nie powinno więc zaskakiwać, że elementy wykorzystywane przez firmy telekomunikacyjne są wysokiej klasy – wyłącznie tak możliwe będzie wykonanie absolutnie bezawaryjnej instalacji. Najistotniejszymi podzespołami są rzecz jasna przewody, ale – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych części właściwe działanie instalacji nie jest możliwe. Innymi ważnymi elementami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera przekazywane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Nadajnik optyczny w sieciach

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej instalacji kablowej. Jest on kolejnym podzespołem infrastruktury po źródle danych oraz koderze. Zaszyfrowane informacje są tak transmitowane kablami, zaś potem odbierane przez dekoder, żeby trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która wyróżnia się małym wypaczeniem informacji oraz niezawodnością – z tego powodu prawie absolutnie wyparł już starsze rozwiązania.

Niezawodne nadajniki optyczne

Aby sieć była efektywna oraz bezpieczna, do jej zamontowania należy wykorzystać wyłącznie części wysokiej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję musi działać w każdych sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go nabyć powinniśmy wiedzieć jeszcze na etapie planowania instalacji. Przedsiębiorstwom zajmującym się fachowym montażem sieci rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, gdyż ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w razie komplikacji w czasie montażu – gwarantują rzetelne doradztwo klientom z całego kraju.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]