Multiswitch kaskadowy – kiedy się go używa?

Poszukujesz multiswitcha kaskadowego? Odwiedź tę stronę

Sieci komputerowe obecne są już we wszystkich budynkach. O tym, czy określona instalacja jest odpowiednia, świadczy mnóstwo czynników. Powinna oczywiście być bezpieczna i gwarantować dużą czytelność transmitowanych danych, jednak równie ważna okazuje się opcja bezproblemowego jej powiększenia. Zrobienie nowych połączeń nie może wiązać się z koniecznością wykonywania trudnych robót – wskutek tego pozostali odbiorcy nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie stworzone zostały urządzenia, przez które powiększenie sieci jest łatwe oraz nieuciążliwe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na rantach wtyczkami oraz złączami, do jakich mocowane są kable. Jeżeli niezbędne będzie powiększenie sieci – na przykład wówczas, kiedy nowy abonent zamówił usługę – wystarczy po prostu umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite ilości złączy dla odbiorców – najmniejsze moduły tego typu mają osiem gniazd, ale u dostawców dostępne są również multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 złączami.

Multiswitch – jak zastosować?

Jak łatwo stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście liczba wtyczek – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, jednak w większych obiektach trzeba rzecz jasna wykorzystać moduły o wyższej ilości złączy. Bardzo ważna jest także separacja między wejściami a złączami – w największej mierze wpływa bowiem na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację wynoszącą 30 decybeli. Będzie to ważne zwłaszcza w instalacjach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]