Łożyska liniowe

Łożyska liniowe

Łożyska liniowe są odpowiedzialne za ruch odbywający się między prowadnicą, a wałkiem. Są to aparaty o dużej precyzji, dlatego są tak ważne dla postępu nowoczesnej techniki. Charakteryzują się również sporą nośnością, dużą wytrzymałością i mają stosunkowo małe wymiary, co pozwala na użycie ich w procesach z zakresu mechaniki i automatyki

Na jakie łożyska liniowe się zdecydować?

Wiele firm oferuje w obudowach oraz te w kołnierzach, a także bez nich.

Informacje o łożyskach liniowych z kołnierzem

Łożyska liniowe z kołnierzem dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: łożyska z kołnierzem otwartym i zamkniętym. Są one niezastąpione, gdy zachodzi konieczność zamontowania łożyska w ruchomej części maszyny, co zmniejsza gabaryty i poprawia sztywność całego prowadzenia liniowego.
Kategoria łożysk liniowych bez kołnierza to min. łożyska liniowe zamknięte (z zawraczami wykonanymi z metalu) oraz zwykłe, a także otwarte.

Łożyska liniowe w obudowachCo powinieneś wiedzieć o łożyskach liniowych w obudowach?

Dla łożysk w obudowach podkategoriami są typy obudowy i są to min. obudowy otwarte (przedłużane oraz zwykłe) oraz krótkie. Łożyska tego typu są doskonałymi elementami konstrukcyjnymi stołów oraz modułów liniowych dzięki możliwości bezpośredniego montażu bez konieczności stosowania opraw łożysk liniowych.