Kable RTV – najważniejsza część sieci

Nie poszukuj już więcej! Tutaj zaopatrzysz się w kable RTV

Bez odpowiednich instalacji nie moglibyśmy odbierać impulsu TV oraz internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najistotniejszymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe jest przesłanie danych do poszczególnych węzłów oraz wtyczek. Ze względu na fakt, jak są one ważne, ekipy montujące sieci starannie dobierają używane przez nie przewody. Ich dobór może okazać się źródłem niemałych problemów – wszak w zależności od sytuacji należy wykorzystać odmienne kable. Ważna okazuje się także ich niezawodność, gdyż instalacje muszą wytrzymać co najmniej kilkanaście lat użytkowania. Jak zatem wybierać kable RTV? Które ich typy wyróżniamy?

Typy kabli RTV

Najczęściej wykorzystywanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – za ich pomocą dostarcza się impulsy internetowe, telewizyjne i telefoniczne. Jak nietrudno stwierdzić, przewody światłowodowe jako nośnik informacji wykorzystują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przystosowanym do tego materiale szklanym. Poza tym wykorzystywane są również przewody koncentryczne, które stosuje się w szczególności do transmisji sygnałów o małej mocy. Takie przewody stosowane są najczęściej do przesyłu danych bezpośrednio do klientów.

Kable RTV – jak dobierać?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Dlatego firmy montujące tego rodzaju instalacje zazwyczaj decydują się na umowę ze sprawdzonymi dostawcami. Dobierając kable RTV od takiego dostawcy zyskujemy gwarancję, iż złożona z nich instalacja okaże się zawsze solidna. Najlepiej wybrać ten sklep, który samodzielnie wytwarza oferowane przez niego kable RTV. Ważne będzie również to, czy ekipa dostarczająca kable RTV udziela gwarancji oraz świadczy pomoc w razie problemów – wszak to producent powinien doskonale znać swój produkt i zawsze zaproponować rozwiązanie, które usprawni wykonanie funkcjonalnej sieci.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]