Infrastruktura sieci – co warto wiedzieć?

Skieruj się na telmor.pl/Klient-biznesowy/Operatorzy-sieci-kablowych, aby otrzymać informacje dotyczące infrastruktury sieci

We wszystkich blokach zamontowane są sieci kablowe, umożliwiające odbiór telewizji i dostęp do internetu. Używa ich prawie każdy, ale zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, jak skomplikowane jest ich stworzenie. Dobrze przypomnieć, że także przedsiębiorstwa parające się dostawą usług TV nie zakładają takich sieci, zlecając to fachowcom – firmom specjalizującym w projektowaniu sieci oraz wytwórstwie części potrzebnych ku temu, aby zbudować efektywną i bezpieczną infrastrukturę sieci. Jakiego typu są to części? Jak wybrać przedsiębiorstwo, które opracuje infrastrukturę sieci? Oto kilka najważniejszych wskazówek.

Elementy infrastruktury sieci

Oprócz przewodów, najistotniejszymi podzespołami infrastruktury sieci są węzły oraz odbiorniki optyczne. Odpowiednie funkcjonowanie instalacji nie byłoby rzecz jasna osiągalne, bez wzmacniaczy i dodatkowych elementów, z jakich złożona jest infrastruktura sieci. Pod tym określeniem kryją się różnego typu rozgałęźniki, muxy oraz filtry, które gwarantują bezawaryjnie funkcjonowanie sieci. Mówiąc o infrastrukturze sieci nie możemy nie wspomnieć także o boksach telekomunikacyjnych, które pozwalają na serwisantom bezproblemowy dostęp do odcinków infrastruktury i gniazdach, za pomocą których klienci mogą połączyć swoje urządzenia z instalacją.

Infrastruktura sieci – jak wybrać firmę?

Jak nietrudno stwierdzić, instalacja infrastruktury sieci wymaga specjalistycznych kwalifikacji – nie należy zatem zlecać tego przypadkowym firmom. Jak więc wybrać firmę, która zagwarantuje nam bezawaryjne funkcjonowanie instalacji? Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy firma proponuje również dostarczenie wszystkich podzespołów. Dużo na temat jakości usług firmy powie nam także to, czy elementy, z jakich będzie składać się infrastruktura sieci są zgodne z opisem i fakt, czy oferuje następnie pomoc w oparciu o umowę gwarancji – powinniśmy więc zapoznać się z informacją o szczegółowym zakresie oferowanych usług, na przykład na stronie www firmy lub korzystając z infolinii.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]