Do czego służy kabel RG11?

Kliknij tutaj, aby zamówić kabel RG11

Sieci telekomunikacyjne, jak wiemy, potrzebują oczywiście wykorzystania właściwych kabli. Najważniejszymi ich częściami są przewody światłowodowe, jednak jedynie z ich użyciem wykonanie sprawnej instalacji nie byłoby możliwe. Do transmisji sygnałów o małej częstotliwości stosowane są bowiem przewody koncentryczne, z których wymienić należy między innymi kable RG11, RG6 i wiele innych. Kable RG11 oraz inne rodzaje wymagają również odpowiednich złączy – będą to między innymi TNC, N, czy RP-SMA. Jak zatem zbudowany jest kabel RG11 i inne? W jakich przypadkach najczęściej są wykorzystywane? Jakie powinny mieć parametry?

Z czego składa się kabel RG11?

Najważniejsze elementy kabla RG11 to rdzenie – najczęściej wyprodukowane są z miedzi, jednak poszczególne kable posiadają przewód stalowy albo aluminium. Rdzeń otoczony jest izolacją dielektryczną, która zbudowana jest z tworzywa syntetycznego, a jej wielkość rzutuje na przewodzenie konkretnego kabla. Kolejnym ośrodkiem przewodzącym okazuje się oplot, który wykonany jest zazwyczaj z miedzi, mniej często natomiast z glinu. Częściami zabezpieczającymi kabel RG11 przed wilgocią, pyłem czy przerwaniem jest zaś izolacja zewnętrzna – wyprodukowana z odpowiednio wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych.

Cechy kabla RG11

Najważniejszy parametr kabla RG11 to cechująca go przewodność – musi wynosić 75 omów. Inne kable koncentryczne mają przewodność równą 50 omów – między innymi przewody RG214. Przy wyborze kabla RG11 warto zwrócić uwagę na powierzchnię zewnętrzną, bo ta powinna być wystarczająco szeroka (w przypadku kabli narażonych na niebezpieczne czynniki może mieć nawet 10 mm) oraz zrobiona z wodoodpornego surowca – między innymi polichlorku winylu (tylko wtedy zagwarantuje ochronę wewnętrznym elementom). Jakość przesyłanych sygnałów zależna jest natomiast od tłumienności oplotu, która powinna równać się co najmniej 20 db.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]